ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

ciekawe.strony

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

Zofia Nałkowska cytaty

Biografia

Zofia Nałkowska (ur. 10 listopada 1884, zm. 17 grudnia 1954) – wybitna pisarka, publicystka i dramatopisarka. Ukończyła pensję w Warszawie. Studiowała historię, geografię, ekonomię i językoznawstwo na tajnym "Uniwersytecie Latającym". Działaczka organizacji kobiecych. Od 1933 członek Polskiej Akademii Literatury, działaczka PEN Clubu i ZZLP, Towarzystwa Opieki nad Więźniami "Patronat", współzałożycielka i członek grupy literackiej "Przedmieście" (1933-1937). W 1936 dostała Złoty Wawrzyn Polskiej Akademii Literatury. 1939-1944 współdziałała z podziemiem kulturalnym. W latach 1945-1947 posłanka do Krajowej Rady Narodowej, w latach 1947-1954 posłanka do Sejmu, działaczka Głównej Komisji Badania Zbrodni Niemieckich Oddział Łódzki, redaktorka tygodnika "Kuźnica". . . . czytaj dalej

Uwaga: powyższy fragment pochodzi z Wikipedii. Czytaj całość pod adresem : Zofia Nałkowska - biografiaDarmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 1

Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my. Jest się takim jak miejsca, w których się jest.
Granica