ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

ciekawe.strony

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

William Wharton cytaty

Biografia

William Wharton (Albert Du Aime) – amerykański pisarz urodzony 7 listopada 1925 roku w Filadelfii, najbardziej znany ze swojej pierwszej powieści Ptasiek. Autor tworzy powieści obyczajowo - psychologiczne, których bohaterem jest zawsze alter-ego pisarza. . . . czytaj dalej

Uwaga: powyższy fragment pochodzi z Wikipedii. Czytaj całość pod adresem : William Wharton - biografiaDarmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 21

Zadaję sobie wciąż te cholerne pytania na temat miłości. Czy chodzi tylko o to, by czuć się dobrze z kimś, cieszyć się z jego towarzystwa? Czy raczej jest to poczucie troski? Czy przeważa w miłości poczucie własności i oddania? Nigdy nie pojmę.
Wieści

Życie w samotności to według mnie najgorsze, co może spotkać człowieka. Mimo tych wszystkich kryzysów, cichych dni, nieustannego dostosowywania się, lęku przed rozłąką, życia pełnego zmartwień i udręki, nie wiem, czy życie byłoby dla mnie coś warte, gdybym nie miał rodziny.
Wieści

Poznałem definicję starości: starzy jesteśmy wtedy, kiedy większość ludzi wolałaby, żebyśmy już nie żyli."
Tato

Staram się usilnie, by nie zmuszać tych, których kocham, by kochali wszystko to, co sam kocham. Tak łatwo można popełnić ten błąd. Powiedzmy, że to szaleństwo filozofa, a może szaleństwo ludzkości określa mój wybór. Byłoby wspaniale, gdybyśmy potrafili cieszyć się z tego, że nasi ukochani są zawsze tylko i wyłącznie sobą, a nie próbowali nieustannie przerabiać ich na swoją modłę. Tak wyobrażam sobie ostateczną obopólną emancypację.
Wieści

Nie chcę być całe życie inwalidką i żyć tylko po to, żeby nie umrzeć.
Tato

Wygląda na to, że ona chce wszystkim zaszkodzić, wszystkich unieszczęśliwić, tylko dlatego, że sama jest nieszczęśliwa.
Tato

Najważniejsze, żeby nie patrzeć na kraty, a tylko między kratami. Bo jeżeli będziesz patrzył na kraty, to nigdy niczego nie dokonasz i nigdy nie będziesz szczęśliwy. Rozumiesz?
Stado

Prawie wszyscy dają się wrobić w ten kretyński zwyczaj ciągłego sprawdzania, czy przypadkiem ktoś nie patrzy, jakby się człowiek bał, że w każdej chwili mogą go przyłapać na gorącym uczynku. Przez rodziców i zasraną szkołę człowiek ma później prawie bez przerwy nieczyste sumienie.
Ptasiek

Któregoś wieczoru, zmieniając pokarm, uświadomiłem sobie nagle, że umieściłem tu w awiarium dwa ptaki, trochę wody, ziarna i nic poza tym - a teraz ptaków jest już sześć. Wiem, że to normalna rzecz, że tak właśnie dzieje się w życiu, a jednak fakt, że zdarzyło się to w moim pokoju, na moich oczach, zakrawa na cud.
Ptasiek

Bawię się świetnie szkoda, że was tu nie ma - zamiast mnie.
Ptasiek