ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

ciekawe.strony

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

Stanisław Lem cytaty

Darmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 38

Nasza umiejętność przystosowania i powodowanej nim akceptacji wszystkiego jest jednym z naszych największych zagrożeń. Istoty, doskonale plastyczne przystosowawczo, nie mogą mieć nierozciągliwej moralności.
Glos Pana

Atomy jako "rzeczy" w znacznym stopniu zależą od wiedzy o nich.
Glos Pana

... rozpoczyna się już takie badanie drzew, spoza którego ginie, coraz trudniej uchwytny, obraz lasu...
Glos Pana

Na takie pytania odpowiedzi miała tradycyjnie udzielać filozofia, religia, ale nie przyrodnicy - uczeni, którzy odcinają się od pokus pojmowania motywów stojących za kreacją.
Glos Pana

... z analizy chemicznej atramentu, jakim napisano do nas list, nigdy się nie wywiedzie umysłowych cech piszącego.
Glos Pana

Autorzy niby-naukowych bajek dostarczają publiczności tego, czego ona pragnie: truizmów, obiegowych prawd, stereotypów, dostatecznie przebranych, udziwacznionych, aby odbiorca mógł jednocześnie pogrążać się w bezpiecznym zadziwieniu i pozostać niewytrąconym ze swojej życiowej filozofii.
Glos Pana

... uczony dlatego okazuje się gotowy na wszystko, bo za nic już nie odpowiada. Nauka staje się zakonem kapitulantów; rachunek logiczny ma zostać automatem zastępującym człowieka jako moralistę; podlegamy szantażowi "wiedzy lepszej", która ośmiela się twierdzić, że wojna atomowa może być czymś wtórnie dobrym dlatego, ponieważ wynika to z arytmetyki.
Glos Pana

... komunikowanie się na migi sprawiało rosnące wrażenie, że uczestniczę w liturgicznej praktyce.
Glos Pana

... doznawaniem naszym rządzi całość powstającego efektu, a nie własności poszczególnych elementów.
Glos Pana

Rozpoczyna się wielkie rozmrowienie, skoro został przekroczony - nikt nie wie dokładnie, kiedy próg, za którym zapas nagromadzonej wiedzy już nigdy nie zostanie ogarnięty przez jakikolwiek pojedynczy umysł.
Glos Pana