ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

ciekawe.strony

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

Sigmund Freud cytaty

Biografia

Zygmunt Freud, Sigmund Freud (właściwie Sigismund Szlomo Freud, urodzony 6 maja 1856 roku w Freibergu na Morawach, obecnie Příbor w Czechach – zmarł 23 września 1939 roku w Londynie) był austriackim neurologiem. Uważa się go powszechnie za "ojca" jednego z najważniejszych kierunków we współczesnej psychologii – psychoanalizy. . . . czytaj dalej

Uwaga: powyższy fragment pochodzi z Wikipedii. Czytaj całość pod adresem : Sigmund Freud - biografiaDarmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 17

Zero nienawidzi innych liczb.

Przekonań nie zdobywa się łatwo, a jeśli dochodzi się do nich bez trudu, okazuje się wkrótce, że są bezwartościowe i niezdolne stawić opór w walce.

Bierność, masochizm i narcyzm są najbardziej znamiennymi, uwarunkowanymi biologicznie cechami kobiet.

Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej.

Gdy człowieka, któremu wiodło się dobrze, spotyka niepowodzenie lub nieszczęście, zagłębia się on w sobie, wzmaga wymogi własnego sumienia, wymierza sobie karę i pokutę.

W nieświadomym człowieku tkwi jego tragiczny los. Jeżeli nie potrafiłeś wytępić w sobie występnych pragnień, żyją one w tobie nieświadomie, a więc - jesteś winny.

Kategoryczne reguły logiki nie obowiązują w nieświadomości; jest ona królestwem alogiczności.

Rozkosz jest premią natury za trud płodzenia i rodzenia.

Sport jest sublimacją popędu do przyglądania się i tendencji: sadystycznych, ekshibicjonistycznych, homoerotycznych i erotyki ruchowej.

Nasze namiętności często stają się naszym nieszczęściem.