ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

ciekawe.strony

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

Seneka Starszy cytaty

Biografia

Lucius Annaeus Seneca (około 55 p.n.e. - 40 n.e.), zwany Rhetor, ojciec Seneki Młodszego zwanego Filozofem. Pochodził z Korduby (ob. Kordowa), ekwita, autor antologii cytatów z mów (z 10 ksiąg zachowało się 5). Wybitny retor pochodzenia iberyjskiego, ojciec Seneki Młodszego, dziadek poety Lukana; autor zachowanej w nielicznych fragmentach Historii rzymskiej (od czasów wojen domowych po pryncypat Tyberiusza) oraz zachowanego niemal w całości II tomu dzieła o tematyce retorycznej Oratorum et rhetorum sententiae, które jest jednym z podstawowych źródeł naszej wiedzy o retoryce i retorach przełomu er i zawiera analizy 74 spraw spornych, historię wymowy w Rzymie i sylwetki najwybitniejszych mówców owych czasów. . . . czytaj dalej

Uwaga: powyższy fragment pochodzi z Wikipedii. Czytaj całość pod adresem : Seneka Starszy - biografiaDarmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 1

Nie ma większej siły niż prawdziwa miłość.