ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

Paulo Coelho cytaty

Darmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 138

Pierwszy człowiek wspinający się na szczyt musiał zadawać sobie to samo pytanie, spoglądając w dół na maleńkie domy z dymiącym kominem: "Dla tych ludzi każdy dzień jest podobny do siebie. I cóż w tym ciekawego?" Dzisiaj najwyższe szczyty są już dawno zdobyte, astronauci chodzą po księżycu, a na oceanie nie pozostała do odkrycia nawet najmniejsza wysepka. Pozostają nam zatem wielkie przygody duchowe.
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

Żaden dzień nie przypomina innego (...) każdego ranka wydarza się niepowtarzalny cud, owa magiczna chwila, w której dawne światy sypią się w ruinę i rodzą się nowe gwiazdy.
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

Marzenia wymagają sporo pracy.
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

Miłość trwa wiecznie, to tylko ludzie się zmieniają!
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.
Piąta góra

Smutek nie trwa wiecznie, gdy zmierzamy ku temu, czego zawsze pragnęliśmy.
Piąta góra

Nie musisz walczyć za coś, w co nie wierzysz.
Piąta góra

Człowiek musi wybierać (...) W tym tkwi jego moc - w zdolności podejmowania decyzji.
Piąta góra

Ciesz się każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość.
Piąta góra

Jeśli twoja przeszłość cię nie zadowala, zapomnij teraz o niej. Wyobraź sobie nową historię swego życia i uwierz w nią. Skoncentruj się jedynie na chwilach, w których osiągałeś to, czego pragnąłeś - i ta siła pomoże ci zdobyć to, czego chcesz.
Piąta góra