ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

ciekawe.strony

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

Pablo Picasso cytaty

Biografia

Pablo Picasso właściwie Pablo Ruiz Blasco (ur. 25 października 1881 w Maladze w Hiszpanii, zm. 8 kwietnia 1973 w Mougins we Francji) jest uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Był przede wszystkim malarzem, ale zajmował się także rzeźbą, grafiką oraz ceramiką. Picasso i Georges Braque byli twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem. . . . czytaj dalej

Uwaga: powyższy fragment pochodzi z Wikipedii. Czytaj całość pod adresem : Pablo Picasso - biografiaDarmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 24

Jak sądzicie, kim jest artysta? Półgłówkiem, który jeśli jest malarzem, posiada tylko oczy, uszy - jeśli jest muzykiem, albo lirę na wszystkich szczeblach serca, jeśli jest poetą, lub tylko mięśnie, jeżeli jest bokserem? Wręcz przeciwnie, jest on równocześnie istotą polityczną, nieustannie czujną na wydarzenia tego świata, rozdzierające, namiętne lub spokojne, istotą w swym całokształcie formującą się na ich wzór.

Sztuka to kłamstwo, które pozwala uświadomić sobie prawdę.

Szept pięknej kobiety słyszy się lepiej, niż najgłośniejszy zew obowiązku.

Maluję, co widzę.

Niektórzy malarze przekształcają słońce w żółtą plamę, ale są inni, którzy dzięki swojej sztuce i inteligencji przekształcają żółtą plamę w słońce.

Artysta musi umieć przekonywać ludzi o szczerości swoich kłamstw.

Innych kopiować należy, ale kopiować samego siebie - to tragiczne.

Wśród ludzi jest więcej kopii niż oryginałów.

Miłość jest jak oberża hiszpańska – spożywa się to, co się samemu przyniosło.

Początkującego artystę rozumie tylko kilka osób. Sławnego - jeszcze mniejsza ilość.