ciekawe.fakty

Woody Allen Czy wiesz, że Woody Allen został wyrzucony z Uniwersytetu w Nowym Jorku już po pierwszym roku. Nie zaliczył zajęć z filmu.

Ernest Hemingway Ernest Hemingway hodował krowę, by jego 40 kotów miało codziennie świeże mleko. Najbardziej wyróżnione czworonogi jadły z pisarzem posiłki przy stole.

ciekawe.miejsca

ciekawe.strony

intrygujące.cytaty1.0

ciekawe, zaskakujące, kontrowersyjne

Franz Kafka cytaty

Biografia

Franz Kafka (ur. 3 lipca 1883, zm. 3 czerwca 1924) – niemieckojęzyczny pisarz z Pragi pochodzenia żydowskiego; w swoich powieściach stworzył model sytuacji zwanej sytuacją kafkowską i określanej w języku niemieckim za pomocą przymiotnika "kafkaesk", którego istotą jest konflikt zniewolonej jednostki z anonimową, nadrzędną wobec niej instancją. Deformacja groteskowa, niejednoznaczne, paraboliczne obrazy oraz poczucie zagrożenia i niepewności składają się na panoramę literackiego świata Kafki. . . . czytaj dalej

Uwaga: powyższy fragment pochodzi z Wikipedii. Czytaj całość pod adresem : Franz Kafka - biografiaDarmowe quizy

Cytaty

Ogółem cytatów : 15

Zwierzenia byłyby najbardziej prawdziwe, gdyby się je potem odwoływało.

Zrozumieć szczęście to jakby zrozumieć, że grunt, na którym stoisz, nie może być szerszy od dwóch stóp, które go pokrywają.

Został na nas nałożony jedynie obowiązek negacji; to, co pozytywne, zostało nam już dane.

Twórczość jest zawsze tylko ekspedycją w kierunku prawdy.

Tylko nasze pojęcie czasu pozwala nam mówić o sądzie ostatecznym. W gruncie rzeczy jest to sąd doraźny.

Są dwa grzechy główne, z których wywodzą się wszystkie inne: niecierpliwość i opieszałość. Przez niecierpliwość ludzie zostali wypędzeni z raju, przez opieszałość nie powracają tam.

Słuszna droga idzie po linie, która nie jest rozpięta wysoko, ale tuż nad ziemią. Ludzie, zdaje się, więcej się o nią potykają, niż po niej chodzą.

Różnica pomiędzy siłą narodu a jednostki jest tak ogromna, że wystarczy, by naród z bliska ogarnął ulubieńca swym ciepłem, co będzie dla niego dostateczną ochroną.

Nawet nie można być pewnym starych znajomych.

Kat ma zawsze złą reputację.